Jeżeli wybierasz się pierwszy raz na zajęcia w naszej szkole, tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Do grupy początkującej można dołączyć przez cały rok. Jest to grupa początkująca oraz łagodna dla kręgosłupa. Po zaznajomieniu się z podstawowymi asanami i technikami ich wykonywania można się przenieść na grupę ogólną. Kiedy? Zazwyczaj po 3-4 miesiącach.

 

Wszystko czego potrzebujesz do ćwiczeń : maty, wałki, koce i paski, znajdziesz na sali. Jeśli wolisz ćwiczyć na swojej macie, możesz ją przynieść . Pamiętaj tylko, żeby ubrać się wygodnie, w strój sportowy, ćwiczymy boso ewentualnie w skarpetkach.

Jeśli masz jakieś kontuzje albo jesteś chory, nie krępuj się, przed zajęciami podejdź do nauczyciela i opowiedz mu o tym, pomoże dobrać odpowiednie dla Ciebie ćwiczenia. Pamiętaj, że to bardzo ważne!

Informacje dla pań w ciąży:

Nie ma osobnej grupy dla pań w ciąży. Można dołączyć do grupy początkującej lub, jeśli praktykowało się wcześniej regularnie jogę, do grupy ogólnej. Zaczynamy ćwiczyć dopiero po 3 miesiącu ciąży. Poinformuj nauczyciela, że jesteś w ciąży - będziesz ćwiczyć nieco inaczej, tak żeby praktyka pomogła ci wzmocnić ciało dla zdrowego rozwoju ciąży i przygotowania do porodu. Skonsultuj się z lekarzem czy nie ma przeciwskazań do ćwiczenia jogi.